Ares Logistics 2021 Yılında 5 Taşımasından 3’ünü Türkiye-İspanya Arasında Gerçekleştirdi

Ares Logistics geçen yıl her 5 taşımasından 3’ünü Türkiye-İspanya arasında gerçekleştirdi. Şirketin Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Yiğit Şenbağ, İspanya ile Türkiye arasındaki uluslararası ticaret hacminin Ocak-Kasım 2021′ desde 14,5 millones de dólares seviyesine ulaştığını belirtti. Uzman Oldukları Bu Hatta 2021’in her Çeyreğinde, Bir Önceki Yıla Göre Yüzde 20 Oranında Ekipman Yatırımı Yaptıklarını Vurgulayan şenbağ, 2022 Yılında da Yurt Içi Ve Yurt Dışında Önemli Yatırımlar Planladıklarılandıçıklarılanıçıklarılanı

Türkiye ile İspanya arasındaki uluslararası ticaret hacmi, TÜİK verilerine göre 2021 yılının Ocak-Kasım aylarında 14.5 milyar dolar seviyesine ulaştı. İki ülke arasındaki ticarete bağlı olarak taşımacılık hizmetleri de artıyor. Bu hattın en önemli oyuncuları arasında yer alan Ares Logistics de geçen yılki her 5 taşımadan 3’ünü Türkiye-İspanya hattında gerçekleştirdi.

Şirketin Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Yiğit Şenbağ, Türkiye-İspanya arasındaki toplam ithalat ve ihracat taşımalarından önemli bir pay aldıklarını vurguladı. Ares Logística olarak özellikle 2021 Yili itibarıyla İspanya’dan CIS (BAGIMSIZ Devletler Topluluğu) ülkelerine yapılan TASMA sayılarındaki Artisa da dikkati çeken Şenbağ, Avrupa’da hizmet verdikleri ülkelerde bulunan ofisleri aracılığıyla bu güzergâhtaki operasyonlarını çok daha Hizli ve sorunsuz yönetebildiklerini dile getirdi.

Türkiye – İspanya ticaretinin bu yıl daha da gelişeceğini düşündüklerini belirten Şenbağ, şirket olarak bu hat özelinde yeni yatırımlar planladıklarını ve pazar paylarını artırmaya odaklandıklarını belirtti.

“Kombine taşımacılığın bütün avantajlarını kullanıyoruz”

a

İspanya’ya Direkt Karayolu Veegre Karayolu Taşımalarıyla Ulaştıklarını Ulaştıklarını Ifade Eden şenbağ, Türkiye-İspanya Seferlerinde Hız Ve Maliyet Başta Olmak Üzere Kombine Taşımacılığın Bütün Benefitjlarından Yararlandıö

Şenbağ, “Müşterilerimizin transit süre taleplerine istinaden tercih ettiğimiz karayolu, Ro-Ro veya intermodal taşıma seçeneklerimizle, sadece tek bir güzergah yada taşıma moduna bağlı kalmıyor; sınır kapıları, sürücü ve evrak kısıtları gibi sektörümüzün uzun süredir muzdarip olduğu olumsuzlukları asgari seviyede tutmaya çalışıyoruz.” diye konustu.

READ  Principalmente de España y Holanda.

Şirketin bu yılki hedeflerine de değinen Şenbağ, “İspanya hattında 2021’in son çeyreğinde, bir önceki yıla göre yüzde 20 oranında ekipman yatırımı yaptık. 2022’de de Avrupa ve Türkiye’de gerçekleştireceğimiz ekipman yatırımı ile hem Güney Avrupa hattındaki pazar payını hem de Alternative güzergahlar ile verimliliği artırmak, bu yılki en önemli hedeflerimiz arasında.“ bilgiltış payla.

ares-lojistik-2.jpg330 milyar dolarlik devasa pazar

Comtrade verilerine göre İspanya’nın, pandemi nedeniyle TÜM dünyada Dış ticaretin gerilediği 2020 yılında bilis 330 milyar dolarlık Ithalat yaptığını aktaran Şenbağ, «Bu bir ithalatın Önemli kısmı, Türkiye’nin Basílica Ihracat kalemleri arasında yer alan Motorlu taşıtlar, aksam ve Tekstil isla parçaları ve giyim ürünlerinden oluşuyordu ve 55 milyar dolar civarındaydı. Dolayısıyla İspanya, Türkiye’nin ihracatı ve lojistik sektörü için çok büyük bir potansiyel barındırıyor.” diye konustu.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *