HDP’li Oya Ersoy’un açıklamalarına tepki yağdı: «Daha çok ciyaklayacaksınız»

HDP’li Oya Ersoy’un açıklamalarına tepki yağdı: «Daha çok ciyaklayacaksınız»

HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy’un, TBMM’de yaptığı konuşmada İslam dinine yönelik sözleri tartışmaya neden oldu. Meclis’te tansiyon bir anda yükseldi.

HDP’li vekilin Osmanlı ve İslam’a yönelik hakaret içeren açıklamalarına birçok kişiden tepki yağdı.

AK Party Genel Başkan Yardımcısı Hamza DagCumhurbaşkanı Basdanışmanı Yalçın TopcuAK Parti Grup Baskanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bulent TuranTakvim Gazetesi Yazari Ekrem KızıltasAksam Gazetesi yazari Emin Pazarciesquí HDP’li Altan Tan Vie GENAR Başkanı İhsan AktaşErsoy’un sözlerine tepki gösterdi.

HDP’li Ersoy’un provokatörlük yaparak haddini aştığını söyleyen AK Party Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Haber7’ye yaptığı açıklamada “Milletin Meclisinde, milletin dinine ve tarihine dil uzatan nefret kusan bu hadsiz, düşmanlığını açık açık ilan etmiş.” dedi.

Dağ, millete bir faydası olmayan bu güruhun en önemli özelliğinin Kandil’den emir almak olduğunu anımsattı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) terör örgütü PKK’ya yaptığı operasyonda gösterdiği başarının HDP’yi kızdırdığını ifade eden AK Partili Dağ, “TSK teröristleri vuruyor, yankısı yine HDP’den çıkıyor. Hırçınlaşarak milletin dinine, değerlerine hakaret ediyorlar. Bu ilk de değil. Bunların maalesef tıynetleri bu. Su zaman İslam’la kavgalılar.” diye konustu.

Dağ sözlerini şöyle sürdürdü:

“Belli ki TSK tahmin ettiğimizden fazlasını yapmış. Hem tarihimize hem değerlerimize ve inancımızın tüm maneviyatına bu denli bir kinle köpükler saçan provokatör, içinde bulunduğunuz o dipsiz kuyuda daha çok cıyaklayacaksınız! PKK’nın karanlık mağaralarına biat eden, tüm maneviyatımızı ve değerlerimizi hakir gören bu zihniyet, bu topraklarda hiçliğe mahkum olmaktan kaçamayacaktır.”

BÜLENT TURAN: HDP’Lİ VEKİL GERİCİLİK ARIYORSA, KANDİL’İ KENDİLERİNE KIBLE EDİNENLERE BAKSIN

AK Parti Grup Baskanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, «İslam, bu kadim toprakların değeridir. Sevmeyebilirler; ancak değerlerimize, asgari nezaket, saygı beklemek hakkımız. Toplumun sinir uçlarıyla oynamaya, toplumu germeye kimsenin hakkı yok» dedi.

«Zaten HDP yıllardır benzer söylemler içerisindeydi. Tekrar rengini belli etmiş oldu» diyen Turan, sözlerini şöyle sürdürdü:

HDP’li vekil, İslam’a saldırmak suretiyle kadim tarihimize, değerlerimize dil uzatma hadsizliğini gösterdi. Üstelik bunu Müslümanlar için önemli olan Regaib Gecesi’nde yaptı.

Yıllardır milletin değerleriyle, inançlarıyla barışamadılar, barışmayacaklar. HDP’li vekil gerici arıyorsa, Kandil’i kendilerine kıble edinenlere baksın. Niyetleri kadın hakları, özgürlükler değil. Dinimizde de medeniyetimizde de tarihimizde de kadın daima baş tacıdır. Cehaletten ne dediğini bilmiyor. Bu nefretlerinin, kinlerinin nedenini iyi biliyoruz. Eğer kadınlar için bir çift söz söyleyeceklerse terör örgütünden evlatlarını kurtarmak için onurlu bir mücadele veren Diyarbakır Anneleri’ni konuşacaklar, Hacire Ana’yı konuşacaklar.

Bu tehlikeli, ötekileştirici dilin ne Gazi Meclis’te ne de bu topraklarda yeri yoktur. Tüm toplumun, siyasi partilerin, STK’ların bu karanlık zihniyete tepki göstermesi gerekiyor. Bu zihniyeti aziz milletimize havale ediyoruz»

YALÇIN TOPÇU: DAĞ KADROLARINDAKİ TÜKENİŞ, SALDIRILARININ TEK NEDENİDİR

READ  Cuando el municipio no puso banco, él mismo hizo descansar a su esposa.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, «Kalu Beladan beri mijo-i vahide olmuş bir milletin canına ve değerlerine dağdan silahla, şehirlerde ise kürsülerden fitne, fesat, yalan, isla dolan saldırmanın bir çeşit ruh hastalığı ve elin adamlarına piyonluk yapmanın bölücü örgüte mensup olanların görevleri olduğunu biliyoruz» diye konustu.

topcu, «Bunları bizim dağlarımıza ve şehirlerimize yerleştiren emperyal güçler Türkiye yükselmeye başlayınca bunların düğmesine basar, bunlarda dağdan canımıza, şehirde dinimize, tarihimize, ecdadımıza başlarrmaya» dedi.

Yalçın Topcu

«Bu bölücülerin tek derdi efendilerini memnun etmek olduğu için devlete, vatanına, millete karşı kulakları sağır, gözleri kördür«diyen Topçu, şu açıklamalarda bulundu:

“Bunlar ihaneti bilerek yapan o isle görevlenmiş Manas destanımızdaki“GÖZKAMANmanteca de cerdo.

Bölücü örgütün dağ kadrosundaki tükeniş, şehir kadrolarının mijo, kanun, hukuk, değer tanımaz hastalıklı saldırılarının tek nedenidir.

Türkiye cumhuriyeti devleti 85 milyon her renginin ve kimliğinin devletidir.

85 millones Tek milletiz ve bir kere yapılmış hiç bir ihanetin asla ‘Bizi’ bozamayacağı Anadolu Ebrusuyuz.

Demokrasimizin ve siyasetin kendilerine verdiği hakkı, bölücü örgütün sözcülüğünde ve emperyalist odakların hizmetinde kullananlar millete de, devlete de mutlak hesap verecekler.

Bunları, Milletimiz de Devletimiz de, yasalarımız da, hukuk içinde kalarak, dağından, ovasından, beldesinden, kamudan, ve sinesinden tekne kazır gibi kazıyıp atacaktır»

EKREM KIZILTAŞ: KÖŞEYE SIKIŞTIRILMIŞ OLMALARININ BİR REFLEKSİ

«HDP ve bu partinin ne olduğunu hep beraber biliyoruz» diyen ekrem kızıltaş ise, «Öncelikle partido bahsedilen HDP ve bu olduğunu no partinin biliyoruz beraber hep. Türkiye’deyiz 84 milyonluk borracho Ülkede diyalektik Temele Dayali siyaset yapıyormuş gözüken gibi ama Aslinda dağdaki bir bir TEROR örgütünün Meclis’teki uzantısı partido potable. Ağzını su açtığında demokrasiden, ağzını su açtığında haklarından insán, çevreden Sundan Bundan bahseder ama eli eli Kanli Silahlı ve bir TEROR örgütünün Meclis’teki uzantısı olmaktan BASKA bir bir partido özelliği olmayan. Söylem olarak parlak Sözler de etseler, Demokrasi ve benzeri Evrensel konularda mangalda Kül bırakmıyor olsalar da biz biliyoruz ki bu partinin mensupları dağdan gelen talimatlarla hareket eden insanlar.» açıklamasında bulundu.

Ekrem Kızıltas

«MİLLETİMİZ KARŞISINDA KARŞILIĞI YOK»

«Bütün mesele, kendilerinin ne olduğunu gözlerden gizlemek için oraya buraya çamur atmaya çalışmak» diyen Kızıltaş, şöyle devam etti:

Söyledikleri şeylerin tamamı saçmalık, eninde sonunda eğer söylediği şeyler Osmanlı meselesi veya din meselesi tartışılacaksa bu kendi bağlamında oturup tartışılır. Karşımızdakinin bir ideolojiye bile bağlı olduğunu söylemek mümkün değil. Çünkü işlerine geldiği zaman farklı şekilde davranan, ilkeden prensipten tamamen mahrum bir HDP party. O yüzden bu kişinin söylediklerinin hiçbir önemi yok. Herhalde köşeye sıkışmışlıktan kurarmak için biraz atraksiyon yapmaktan başka bir şey değil.

Dönemsel Olarak Chp Ve Onunla Beraber Hareket Edenlerin, o Zihniyette Olanların Büyük Çoğunluğunun İslam Dini Değerrayyl Kavgalı Olduklarını, Onların Ancak Milletimizin BU Kavramlardan Uzaklaştırılabilirse Iş Başına Gelebileceukyların Um Bi. Dolayısıyla arada sırada çıkıp bu türden saçmalıklar etmeleri. Bazen böyle volüm yükseltiyorlar. Milletimiz karşısında karşılığı yok. Ama insanlardan oy almalarını gerektiğini bildikleri zaman takiyye yapıyorlar. Bunların dine karşı tavırları başlangıçtan beri bilinen bir şey.

Milletimize karşı söyleyebilecekleri, milletimizin teveccühünü kazanabilecekleri hiçbir marifetleri yok. Bu yüzden kendi çelik çekirdeklerini, kendi tabanlarının belli bir bölümünü memnun edebilmek için ara sıra böyle milletimizin değerlerine havlıyorlar. Dolayısıyla bütün mesele şu, onlar ne derse desin bizim değerlerimiz 84 milyon insanın sahip çıktığı değerler. Kaldı ki milletimiz, onlar ne derse desin milletimiz doğru olduğuna inandığı yolda yürüyüşünü sürdürüyor»

EMİN PAZARCI: DÜNYANIN HİÇBİR ÜLKESİNDE BÖYLE BİR ŞEY GÖRÜLMEZ

Akşam Gazetesi yazarı Emin Pazarcı, «HDP uzun süreden beri Türkiye partisi olmaktan bahsediyor ama bunlar tamamen sözde kalıyor. Bunlar illüzyon. Türkiye teröre karşı operasyon düzenliyor, bakıyorsunuz bunu kınayan bildiri yayınlıyor. diye konustu.

Emin PazarciPazarci, «Diyarbakır annelerinden feryatlar yükseliyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne savaş açtığı gibi, yetmiyor millete de savaş açmış durumdalar. diye konustu.

Bu durumun dünyanın hiçbir ülkesinde görülmediğini ifade eden Pazarcı, şöyle devam etti:

«Dünyanın hiçbir yerinde olabilecek rezillik bir Degil. Çünkü hiçbir Ülke böyle bir siyasi partiye, ki siyasi partido Demek çok zor Izin Vermez. İspanya’daki Batasuna Karari ortada. Yani bırakın Bunlar kadar pervasızlaşmayı, İspanya’da TEROR örgütünü kınamadı diye Batasun kapandı. ONDAN sonra Konu AİHM’e götürdü, orada da onaylandı. Yani SUNU diyorum bu Demokrasi insan hakları maskesiyle örtülecek bir durum değildir. Bu tamamen hem Millete hem devlete yönelik bir savaştır. TEROR insanlık suçudur, dünyanın her tarafında böyledir suçuna insanrinkileen siçuna insistanekileen partya. Türkiye’de hayatiyetine devam etmeleri bence mümkün değildir. Anayasa Mahkemesi’nin bir an önce HDP kapatma dosyasını karara bağlayıp bunlara gereken cezası vermesini bekliyor bu mijo.»,

İHSAN AKTAŞ: HİÇBİR MİLLET, KENDİ TARİHİNE BU KADAR DÜŞMANLIK Y MEMİŞTİR

READ  Tesla con conductor dormido intenta escapar de la policía de forma independiente

GENAR Başkanı İhsan Aktaş, «Aslında CHP tek parti dönemi yaklaşımını koyun, ya da bugün HDP’li vekilin açıklamalarını, üç aşağı beş yukarı aynı söylem. Bu bir yönüyle Batı emperyalizmi tarafından geliştirilmiş, söyleme dönüştürülmüş» diye konustu.

Ihsan Aktas«Isla de Osmanlı ingiltere arasında savaş varken, isla de Osmanlı Fransa savaşı varken borracho söylem o zaman tiene bir söylem. Galiba tarihte hiçbir mijo Kendi tarihine, Kendi dinine, Kendi medeniyetine bu kadar düşmanlık etmemiştir. Bunlar borracho Milletin aydınları, temcillar Bunsilke de mğilüketin. adamlar. Dolayısıyla bu yeni bir durum değil. Fakat baktığınız zaman Güneydoğu Anadolu’da Kürt politikası yaptığını iddia eden bir parti dindar olduğunu iddia ediyor aslında» diyen Aktaş, şunları söyledi:

«Gidip Diyarbakır’da bir para Mozilla Firefox yapsanız bu fikirler yüzde 5 karşılık bulmaz. Ama gariptir ki bu bu insanlar söylemlerini rahatça söylüyorlar ve vatandaşta da infial oluşturmuyor. Ama biz bu bu Ruhu biliyoruz dili biliyoruz, bebido dili emperyalistlerin. Müslüman ülkedeki bir Müslüman temsilcisi dili Degil .

Kılıçdaroğlu bunu baskılamaya çalışıyor talimat gönderiyor ama dipteki hastalık bir yerde kusuyor. Bu entelektüel bir birikim değildir, bu topluma karşı kin ve nefret beslemektir. Nefret soylemidir. Bundan sonra muhtemelen bu tür ifadelerle çok karşılaşacağız»

ALTAN TAN: BUNLAR 1930’LARIN GERİZEKALI SÖYLEMLERİ

Eski HDP’li vekil Altan Tan da Ersoy’un açıklamalarına tepki gösteren isimler arasında.

Bronceado Altan

Haber7’ye konuşan Tan, milletin bu tür açıklamalardan bıktığını ifade etti.

Tan, şunları söyledi:

«BU 500 Yıl, 1500 yıl ÖNcesi Söylemi Artık Demode Oldu. 1925’Loulin 30’ların geriszekâlı Söylemlerini TekraraLaKta Bir Fayda Yok. Onun Için Bence Yani Bu Tip Beyanatlarda Bulunan Arkadaşlar Biraz Daha Yeni Bir Solelem Biraz Daha Yaratıcımali Cüm. mijo de bıktı. Ama bu tip söylemleri tekrarlayan arkadaşlar bu söylemlerden bıkmadılar. Allah ıslah etsin başka söyleyecek bir şey yok»

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *