Kenya Teknik Direktörü Engin Fırat’ın şampiyonluk favori Trabzonspor

Kenia Milli Futbol Takımı’nı çalıştıran Engin Fırat Süper Lig’de Trabzonspor’un şampiyon olacağını. Fırat, en yakın rakibine 9 puan fark atan bordo-mavillerin istikrarlı futboluna vurgu yaptı.

Türkiye’de Fenerbahçe, Sivasspor ve Kayseri Erciyesspor’da yardımcı antrenörlük yapan Engin Fırat, yurt dışında ise İran, Almanya ve Güney Kore’de görev aldı. İran’da 3 farklı takımda teknik direktörlük yapan Fırat, İran Milli Takımı’nda yardımcı antrenörlük görevi üstlendi. Bir dönem Moldavia Milli Takımı’nı çalıştıran Fırat, hijo olarak Kenia Milli Takımı’nın başına getirildi.

Tecrübeli teknik adam, Süper Lig’deki şampiyonluk yarışı, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın performansları, Türkiye’deki teknik adam değişiklikleri, hakem tartışmaları Kenya island Milli Takımı hakkında açunduklamada.

«Kadro olusumlarında sıkıntılar vardı»

Beşiktaş Fenerbahçe ve Galatasaray’ın performansını değerlendiren 51 yaşındaki teknik Direktör, «genç Estambul takımlarının KADRO oluşumlarında sıkıntılar Vardi. Devamında da Hedef konusunda sıkıntılar çıktı. Galatasaray cinco geleceğe yönelik bir KADRO Kurdu ama los deportes başarının Hemen gelmesi beklendi. Fenerbahçe’de cok Baskı var. Hemen CEmONC isteniyor. Ali Koç başkanlığa geldikten sonra çok büyük bir beklenti oluştu. yüzden O bu temporada Kesin şampiyonluk istiyorlardı. Beşiktaş’ta ise Gecen sezondan ayaklar yere Sağlam basmadı. Takım UCTU gitti. Şampiyonlar Ligi’nde çok başarılı olacaklarını düşündüler. Bu da onlara çok ağır bir tokat olarak geri döndü. Bu durumlara sakatlıklar da eklenince üç takım da baskı altında ezilmeye başladı. Bu baskıdan sonra bir türlü toparlayamadılar. diye konustu.

«Trabzonspor cok istikrarli»

«UC büyükler» en yaşadığı sorunların Trabzonspor’un lehine geliştiğini aktaran Firat, «Trabzonspor çok istikrarlı. Su MCI ‘Kazanamasam da 1 puan koparayım’ anlayışıyla oynadılar ve istedikleri puanları aldılarş.

«Torrent’in bu yükü kaldırıp kaldıramayacağı bir soru işareti»

Engin Fırat, Galatasaray’da Fatih Terim’den sonra göreve getirilen İspanyol teknik direktör Domenec Torrent’in başarı yakalama ihtimalinin düşük olduğunu savundu.

READ  Mazepin espera mejorar en Barcelona

Torrent’in uzun Süre Pep Goardiola’nın yardımcılığını yaptığını hatırlatan Fırat, «Domenec Torrent’ten önce Görev yapan hoca bir efsane. Ondan sonra gelen herkesin işi zor olacaktır. Torrent’in borracho yuku kaldırıp kaldırıp kaldırıp kaldıramayacağı bir soru Öramayacağı bir soru Öramayacağ eti dan soru Isler yapmasını bekliyor. Anlamakta zorlandığım bir şey var. Bir kişinin özgeçmişindeki en Önemli şey BASKA birisinin yardımcısı olmaksa, benim için çok büyük soru işareti oluşturur. Torrent’i tanımıyorum. tarifas de esta bir teknik Direktör ve insan Olabilir ama çok fazla soru işareti var. sadece Bu bende değil spor kamuoyunda, taraftarda ve takımda var. Bunlar olduğu için sıkıntı ortaya çıkıyor ve başarılı olma ihtimali düşüyor.» şeklinde görüş belirtti.

«Hoca da oyuncular da birbirine uymuyor»

Firat, Torrent’in futbol stilinin çok bilinmediğini vurgulayarak, «Guardiola’nın futbol anlayışı not üzerine kurulu. Galatasaray’ın kadrosuyla not üzerine bir oyun kurgusu çıkarılması çok zor. Hoca oyuncular da da birbirine uymuyor. yana getirirseniz, başarılı olma ihtimaliniz de düşüyor». değerlendirmesinde bulundu.

«Teknik direktörler yurt dışından teklif almıyorsa, sorun var demektir»

Türk futbolunun en önemli teknik direktörleri Fatih Terim, Mustafa Denizli ve Şenol Güneş’in aynı anda takım çalıştırmamalarını değerlendiren Engin Fırat, şöyle konuştu:

«Doğal bir gelişme vardır. Futbolcuların Yasi geldiğinde bırakmaları gibi teknik direktörler için bir şey de vardır Boyle. Hocalar, motivasyon Kaybi veya Yeni döneme Uyum sağlamada Sorun yaşayabiliyor. Ancak bin Duruma diğer taraftan bakıyorum. Yurt dışında Fatih Terim han Şenol Güneş’in geçiyor isimleri Onlar yurt dışında iş bulabilir. Burada, ‘Bu teknik direktörlerin devri kapanıyor mu?’ değil, ‘Bunların yolundan giden kimler var?’ diye sormak lazım. Şu anda Türkiye’de vizyon katacak hocalarımız var mı?bir teknik direktör Türkiye’de ön plana çıkabilir ama yurt dışından teklif almıyorsa sorun var demektir.»

a
READ  #Video Elon Musk muestra cerdo con chip implantado en cuerpo

Daha önce Türkiye’den teklif aldığını aktaran Engin Fırat, «Kulüplerle konuştuğumda not hep kadar para istediğimi soruyorlar. Ben önce başarılı olmak için uygun Zemin var mı diye bakıyorum. We sene önce bir Mısır’dan Kulup beni Aradi felsefemi öğrendiklerini söyledi. Türkiye’de böyle davranan bir kulüp yok. Bu yapılmadığı sürece başarılı olma ihtimali çok zayıf. ifadelerini kullandı.

«Türk hakemleri baskıdan dolayı çok zorlanıyor»

«Hakem kararları Avrupa’da daha az, Afrika’da çok aşırı şekilde futbolun içinde». diyen Fırat, sözlerini şöyle sürdürdü:

«Türkiye’de Hakem tartışmak hobi halina geldi. Isınmaya çıkınca bilis hakemlere Kufur ediliyor. Futbolcular Hakeme Yardımcı Olmuyor. Herkes Kendini Yerden Yere atıyor. Hakemlik Türkiye’de çok zor. Bu gerçek göz Ardi edilmemeli. Bunu söylerken çok iyi ama su Performans söyleyemiyorum gösterdiklerini Acidan bakmak lazim. Türkiye’de Yandan orta yapıldığı zaman takımın yarisi penalti diye Elini kaldırıyor. dünyanın hiçbir yerinde VAR’a gidip elden penalti verilen Ülke yoktur. Diğer taraftan Demek ki dünyanın hiçbir yerinde bu kadar Kötü orta yapılmıyor. Çünkü superior hep ele çarpıyor, gelmiyor Kafaya. Hakim olayı büyütüldü. Baskı aşırılaşmaya ve hakemler Sahaya çıkarken titremeye başladı. yanlış yapacağınızdan korkarsanız, Kesin yanlış yaparsınız. Türk hakemleri baskıdan dolayı çok zorlanıyor. Avrupa’da da hata yapılıyor ama Türkiye’deki Baskı dünyanın hiçbir yerinde Yok. »

«Hiç Afrika tecrübem yoktu ve yaşamak istedim»

Engin Fırat, geçen eylül ayında çalışmaya başladığı Kenya’da kısa sürede iyi işler yaptıklarını dile getirdi.

Kenya’yı çocukluğundan beri merak ettiğini anlatan Fırat, «Kenya’nın BASINA geçmem benim için bir Sürpriz gelişme oldu. Aslında Katar’da bir takımla görüşürken, Kenya’dan teklif geldi. Başkan island görüştüm, projeleri hoşdaluğçum gitti. Kenya’ocukdanim gitti. Kalan Bir Aşk Var. Safariyi ÇOK Severdim. Hiç Afrika Tecrübem Yoktu VE Yaşamak Istedim. Takım Hocası olarak 3. Kitada Çalışıyorum. İnşallah 4. Kıtayı da Eklerim. İlk Günlerim ÇOK Güzel GECTI. Yeni Bir Takım Kurmak Gerekiyordu. Vardi Çünkü Çok Yaşlı Bir Kadro . Bu süreci de iyi şekilde geçirdiğimizi düşünüyorum. Özellikle son maçlarda iyi sonuçlar aldık. FIFA sıralamasında da yükselişe geçtik. Bundan dolayı mutluyum». diye konustu.

READ  Estambul y Göreme entre los destinos más populares de 2022 – Haber Aero

«Fútbol, ​​Kenia’da ikinci spor»

Kenya’da futbolun ikinci branş olduğunu dile getiren Fırat, «Kenya, atletizmde inanılmaz iyi. Atletizm Milli Takımı’mız Kenya’ya kampa geliyor. İnsanlar futbolu çok seviyor. Bir futbol ülkesi olabilecek potansiyele sahip. İyi ve yetenekli İyjey proyuncular.ımıje ciddi sonuçlar elde edebiliriz.» şeklinde görüş belirtti.

«Afrika’da Türkiye’ye karşı olumlu bir bakış var»

Kenia Milli Takımı Teknik Direktörü, Afrika kıtasında Türkiye’nin imajının olumlu olduğunu vurguladı.

Türkiye ile iyi Kenya’nın ilişkileri bulunduğunu anlatan Firat, «Butun Afrika’da Türkiye’ye Karsi olumlu bir Bakış var. Kenia Buna da Incluyó. Siyasi Hem dobladillo dobladillo Ekonomik deportes anlamda var bağlantılar. Bu bağlantıların devamının geleceğini düşünüyorum. Büyükelçimiz Ahmet Cemil Miroğlu Bey of bağlantılar kurmakla ilgili çok iyi çalışıyor. Gelecekte Türkiye ile Kenya arasında çok daha iyi ilişkilerin olacağını düşünüyorum». değerlendirmesine bulundu.

DEPORTE

Abdullah Avcı: «Kazanmak için her şeyi yapacağız»

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.