Uviazol contra hlbokej studni. Marockí záchranári už štvrtý deň bojujú o život chlapca

5 de febrero de 2022 a las 22:20 I Actualizado a las 22:27

Záchranárom sa podarilo k chlapcovi dostať v sobotu večer.

IGHRAN. Marruecos kráľovský palác v sobotu večer oznámil smrť päťročného chlapca, ktorý bol štyri dni uväznený v 32 metrov hlbokej studni.

Podľa agentúry AFP sa to uvádza v oficiálnom vyhlásení paláca, podľa ktorého kráľ Muhammad VI. vyjadril chlapcovým rodičom sústrasť.

Chlapca menom Raján dostali záchranári na povrch v sobotu večer po zdĺhavej operácii, ktorá pútala pozornosť celého sveta, dodala agentúra AFP.

Predtým, v sobotu popoludní, sa záchranárom podarilo dostať sa do vykopanej chodby dúfajúc, že ​​​​Rajána nájdu živého. Z chodby ho vyniesli večer za jasotu prítomných ľudí.

Chlapcov zdravotný stav nebol bezprostredne známy, ale okamžite ho – spolu s rodičmi – previezli vrtuľníkom do nemocnice.

Raján spadol do úzkej prázdnej šachty v dedine Ighrán v hornatej oblasti provincie Šafšávin ešte v utorok večer.

Okolnosti, ako sa to stalo, nie sú zatiaľ objasnené.

a

cámaraktorú záchranári predtým do šachty spustili, zachytila ​​​​chlapca zozadu, ako leží na boku, avšak nebolo možné s určitosťou povedať, či je nažive, uviedol šéf záchranárskej Akcie.

Chlapcovi sa tiež pokúsili dodať zásoby kyslíka, vody a jedla, avšak nebolo isté, či ich zachytil.

Keďže šachta mala priemer len 45 centimetrov a jej rozširovanie by bolo príliš riskantné, pristúpili záchranári k vykopaniu širokej paralelnej šachty vo svahu, aby sa k chlapcovi dostali zboku.

Záchranné tímy vykopali najprv pomocou buldozérov zeminu až do hĺbky, kde bol chlapec uväznený a následne začali manuálne smerom k nemu kopať horizontálny tunel. Ich práce komplikoval skalnato-piesčitý terén, v ktorom hrozia zosuvy pôdy.

READ  Aeropuerto de Kabul: se reanudan los servicios de vuelo a Kabul

Na mieste čakali zdravotníci, aby chlapca po vytiahnutí vyšetrili a poskytli mu prvú pomoc. Pripravený bol i vrtuľník so zdravotníckym vybavením, ktorý ho mal previezť do najbližšej nemocnice.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *